تبلیغات
فروش قطعات ، مشاوره و نصب آسانسور - آسانسور‌ها هر 6 ماه یك‌بار بازدید می‌شوند

آسانسور‌ها هر 6 ماه یك‌بار بازدید می‌شوند

تاریخ:چهارشنبه 2 آذر 1390-10:34

آسانسور‌ها هر 6 ماه یك‌بار بازدید می‌شوند
از سال آینده، بازدید‌های دوره‌ای شش ماهه از تمام آسانسور‌های نصب شده انجام و تنها در صورت ایمن بودن، اجازه استفاده از آنها داده خواهد شد.
مهدی میرعبدالهیانی عضو سندیكای صنایع آسانسور و پله‌برقی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اضافه كرد: از آن موقع باید روی در هر آسانسور گواهی ایمنی نصب و هر شش ماه مجوز استفاده از آن تمدید شود. وی خاطرنشان كرد كه از آن زمان به بعد بازرسان شركت‌های بازرسی به منزل، اداره و هر جایی كه آسانسور نصب شده مراجعه كرده و بعد از بازرسی، مشكلات ایمنی احتمالی را اعلام و فرصتی برای رفع معایب می‌دهند. او با بیان اینكه طبق قانون بازرسی، هر آسانسوری باید تحت سرویس یك شركت سرویس‌دهنده و نگهدارنده آسانسور كه مجوز طراحی و مونتاژ را از وزارت صنایع و معادن دریافت كرده، قرار داشته باشد، تاكید كرد: بازرسان در مراجعت خود، ابتدا قرارداد سرویس آسانسور را درخواست می‌كنند كه در صورت نبود آن، ساكنان ساختمان به سرعت ملزم به امضای قرارداد با یك شركت سرویس دهنده دارای مجوز خواهند شد. عضو سندیكای صنایع آسانسور و پله برقی تصریح كرد: در صورت خودداری ساكنان ساختمان دارنده آسانسور از امضای قرارداد سرویس یا رفع معایب ایمنی، اهرم‌های قانونی برای الزام آنها به این كار پیش‌بینی شده است. میرعبدالهیانی با اشاره به اینكه طرح بازدید‌های ادواری از آسانسور‌ها با همكاری وزارت صنایع و معادن، موسسه استاندارد، شركت‌های بازرسی و سندیكای صنایع آسانسور و پله برقی در دست تدوین بوده و اجرا می‌شود، تصریح كرد: از ابتدای سال جدید مردم برای حفظ ایمنی خود باید تنها در صورتی سوار آسانسور‌ها شوند كه گواهی ایمنی روی در آنها درج و ایمنی آنها به این وسیله به تایید رسیده باشد.
وی در تبیین تاریخچه تدوین استاندارد‌های آسانسور گفت: سندیكای صنایع آسانسور و پله برقی در سال 1378ایجاد و مبنایی برای مذاكره با وزارت صنایع و معادن به عنوان نماینده دولت در مورد ایجاد مكانیسم‌های تولید و بازرسی آسانسور شد. وی ادامه داد: در همین سال، شركت‌های بازرسی از طرف وزارت صنایع و معادن برای كنترل و بازرسی آسانسور‌های نصب شده تشكیل شد و در همین سال بود كه برای تدوین استاندارد‌های آسانسور به استاندارد‌های اروپایی مراجعه كردند كه اولین آنها در سال 1981 تدوین شده بود. وی افزود: اولین استاندارد تدوین شده، در زمینه تحویل آسانسور بود كه بازرس ابتدا آنها را كنترل و بعد اجازه استفاده را می‌داد. در واقع از سال 1378 به بعد، سال به سال استاندارد‌ها از طرف شركت‌های بازرسی سخت‌ گیرانه‌تر اجرا شده است. میرعبدالهیانی اضافه كرد: بعد از طی این مراحل به روش‌های جدید بازرسی رسیدیم كه در حال حاضر روش2 در بازرسی‌ها اجرا می‌شود كه نسبت به روش یك بسیار سخت گیرانه‌تر است.

نوع مطلب : اخبار