تبلیغات
فروش قطعات ، مشاوره و نصب آسانسور - استفاده از تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان به جای سیم بگسل در آسانسور Gen2®

استفاده از تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان به جای سیم بگسل در آسانسور Gen2®

تاریخ:یکشنبه 30 بهمن 1390-09:52

در مقالات متعددی صحبت از تکنولوژی های نوین در صنعت آسانسور جهان شده است. یکی از این نوآوری ها "آسانسور Gen2®" می باشد که نمونه اولیه ی آن در سال 2000 توسط شرکت آسانسور اوتیس تولید شد و به مرور زمان نوآوری های جدیدی به آن افزوده گردید. مزیت آسانسور Gen2® دستیابی به "طبیعت پاک و آینده سبز" از مرحله فناوری تولید تا زمان بهره براری از آسانسور می باشد.

بر اساس "مهندسی صرفه جویی در مصرف انرژی آسانسور"، سازگاری با محیط زیست، کارایی و راحتی سیستم، عدم نیاز به روانکاری مداوم با استفاده از انواع روغن و گریس، و جلوگیری از آلودگی مصرف مداوم این مواد نفتی و کاهش مصرف انرژی به میزان %50 در مقایسه با نوع مرسوم قدیمی این آسانسورها می باشد.

این آسانسورها با استفاده از "درایوهای ReGen™" که "درایوهای احیاء کننده آسانسور" نام گرفته است، ضمن حرکت آسانسور با تولید انرژی و ذخیره آن می توان به طور همزمان از این انرژی در بخش های دیگر ساختمان استفاده کرد و از این ره آورد طی سال صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی داشت.

از دیگر مزایای آسانسور Gen2® - "حذف سیستم سیم بگسل" و جایگرین شدن "تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان" بجای "سیم بگسل" می باشد.

تسمه تخت فولادی پوشیده شده از پلی اورتان"، توسط واحد فناوری های نوین شرکت اوتیس اختراع و ثبت اختراع شده است و جایگرین سیم بگسل گردیده است. این تسمه ها حدود 3mm ضخامت دارد و در عین ظرافت بسیار قوی تر از سیم بگسل ها می باشد.

"تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان"

با استفاده از این "تسمه های تخت فولادی با پوشش پلی اورتان" ضمن اینکه دیگر نگران "سائیدگی فلکه و سیم بگسل" به خاطر اسطکاک دائم سیم بگسل و فلکه" آنها نبوده و نیازی به روغنکاری ویژه مثل سیم بگسل ندارد که این هم یکی از نکات خاص تسمه فولادی در رابطه با حفظ محیط ریست می باشد، آسانسور از حرکت فوق العاده آرام و نرمتری برخوردار می باشد.

این تکنولوژی منحصر به فرد، عملکردی آرام و صاف و بدون لرزش داشته و "تسمه های قولادی پوشیده از پلی اورتان،" سواری راحت و بی صدایی را برای مسافر آسانسور به همراه دارد.

استفاده از "تسمه های فولادی با پوشش پلی اورتان" ضمن کاهش لوارم و قطعات فراوان مربوط به نصب سیم بگسلها، فضای کمتری را مخصوصا در داخل "چاه آسانسور" اشغال می کند و محیط داخل "چاه آسانسور" برای فعالیت نصاب و بعدها سرویس کار و تعمیرکار از ایمنی و فضای بیشتری برخوردار می شود.

"موتور گیرلس آسانسور Gen2® با مغناطیس دائم"، و کار آمدی بالا و کاهش مصرف انرژی به میزان %50 (سنکرون موتور تا %50 مصرف برق را کاهش می دهد) و تماس حداقل قطعات متحرک در آن به طور چشمگیری افزایش بهره وری را بالابرده و ضمن دوام بیشتر، قابلیت اطمینان و ایمنی را به وجود می آورد.

با "سیستم کنترل دقیق نظارت بر عملکرد تسمه فولادی" توسط "Pulse™ System" برخلاف کنترل سایش سیم بگسل که معمولا توسط افراد و توسط چشم به صورت معمولی انجام می شود، در این سیستم کار بازرسی را با نهایت دقت و به طور دائم انجام داده و در صورت هرگونه تغییر غیرعادی در عملکرد "تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان" واکنش نشان داده و بموقع و سریع پرسنل سرویس و نگهداری آسانسور را مطلع می کند.نوع مطلب : اخبار